Vedle Gmailu a Google Search je nejvyužívanější službou Google Translate. Za jeden den přeloží v průměru Google Translate přibližně 100 miliard slov. Nejčastěji vkládanými frázemi jsou: „Jak se máš?“, „Miluji Tě!“ a také slova díků. Jestli neradi používáte služby velkého bratra, existuje několik dalších online translatorů pro překlad a práci s jazykem.
Prosím mějte na paměti, že tyto pokročilé online translátory vám můžou pomoci porozumět větám, textům ,dokumentům, webovým stránkám v cizím jazyce, nemůžou však provádět 100% správné překlady, nebo dokonce nahradit profesionální překlad. Od toho jsou zde profesionální překladatelé, kteří text přeloží do daného jazyka.
Babylon Translation
Babylon Translation je starý hráč na poli online překladačů. Tato Izraelská společnost byla založena v roce 1997. V překladatelské oblasti se pohybuje více než 10 let. Jejich produkty používají miliony lidí po celém světě. Z jejich služeb je nejznámější online překladač, který čerpá z více jak 1600 slovníků. Pro překlad textů lze vybírat ze 75 jazyků.
Mezi další produkty lze využít aplikace pro smartphony, včetně čtečky Kindle. Pozor bych si dal na jejich software, který nabízí na svém webu ke stažení. Ten by měl podle všeho obsahovat adware Win32/Babylon. Článek o adware na Wikipedii.
Okrajově lze využít i profesionální překlad z češtiny do angličtiny. Ten nemusí být jenom v češtině, ale lze si vybrat z 54 jazyků. Za nemalé peníze získáte rychlý překlad vašeho textu. Na českém trhu je nyní dost firem i mikroslužeb, které vyjdou mnohem levnější.
Bing překladač
Po translataru od Google je nejznámější právě překladač Bing. Na výběr je momentálně z 53 jazyků. Text může být dlouhý maximálně 5000 znaků. Výchozí jazyk umí Bing detekovat, takže při zkopírování textu překladač sám rozpozná vybraný jazyk. Některé jazyky dokáže přehrát i zvukově, co je užitečné pro správnou výslovnost slov. Přeložený text můžete sdílet pomocí sociálních tlačítek . Nechybí ani aplikace pro chytré telefony.
Lingueee
Online překladač Linguee nabízí překlad do 26 jazyků. Nepřekládá dokumenty ani webové stránky. Jeho specializace je vyhledávání nejpoužívanějších frázi pro dané slovo. Po vyhledání zobrazí stránky, kde si tyto slovní spojení vyskytují. Pro změnu jazyka je potřeba rozkliknout more languages a navolit daný a výchozí jazyk. Linguee je spíše nástrojem pro studenty.
SDL Freetranslation
Může být použit k překladu slov, vět, článků, nebo dokumentů do mnoho jazyků. Podporuje také dokumenty: doc(x), ppt(x), odt, pdf, a textové formáty o maximální velikostí 5MB. SDL Freetranslation nepodporuje auto detekci jazyka pro okamžitý překlad, ale můžete soubor odeslat mailem, tisknout, nebo si poslechnout správnou výslovnost. Podobně jako Babylon Translation, tak i Freetranslation nabízí překladový software i možnost zaslat text k překladu. Nabízené produkty lze vyzkoušet v 30 denní zkušební verzi. Samozřejmostí jsou aplikace pro android i Apple.
Imtranslator
Nabízí spousty možností, jako jsou: automatické navolení jazyka, kontrola pravopisu, dešifrovat obsah, používat speciální znaky, a další funkce známé z předešlých translatorů. Největším plusem je stránka v češtině, pro lepší pochopení daných funkcí. Přeložený text lze porovnat z různých služeb, jmenovitě Prompt, Babylon a Microsoft. Google je stále uveden, ale není k dispozici.
Přesněji tak zjistíte, který z daných translatorů nabízí nejpřesnější překlad. Imtranslator nabízí rozšíření do nejznámějších prohlížečů: Firefox, Chrome, Opera, Yandex. Zajímavým doplňkem je widget pro vložení překladače do vašich stránek. Na výběr je z několika možností samotného vzhledu, až po popup okno. Rozhodně web Imtranslatoru stojí za návštěvu.